فروشگاه کپی رنگی

قیمت انواع دستگاه کپی : دستگاه های کپی نقش زیادی در زندگی روزمره بسیاری از ما دارند. اغلب محصّلان و دانشجویان،  بسیاری از کتب و جزوات خود را به واسطه وجود دستگاه های کپی در دست دارند. کارمندان در ادارات دولتی به خاطر وجود آنها از انجام بسیاری از کارهای خسته کننده و بیهوده مانند تهیه رونوشت از اسناد و مدارک مختلف معاف شده اند. علاوه بر آن این دستگاه ها در بسیاری از مواقع به درد ما خورده اند ؛ مثلا وقتی قصد داشته اید تا به بانک بروید و حساب جدیدی برای خود باز کنید ، یا وقتی برای استخدام در یک شرکت به کپی مدارک شناسایی خود نیاز داشته اید و در بسیاری موارد دیگر این دستگاه کپی بوده که به کمک شما آمده است.

تعریفی که ما به صورت عمومی در ذهن خود از این ابزار مفید می شناسیم تنها در این حد خلاصه می شود که آنها دستگاه هایی هستند که کاغذ اصلی را روی آن می گذارند و درپوشش را می بندند و سپس با زدن چند کلید تعدادی کپی کاغذی از آن را به ما تحویل می دهند ، اما واقعیت و ماهیت این دستگاه ها عمیق تر از چیزی است که ما فکر می کنیم. دستگاه های کپی انواع و اقسام مختلف دارند که با توانایی ها و قابلیت های متفاوتی ارائه می شوند و البته قیمت انواع دستگاه کپی نیز متناسب با نوع و قابلیت های آن متنوع خواهد بود. در ادامه سعی می کنیم به معرفی اقسام مختلفی از این دستگاه های پر کاربرد و دوست داشتنی  بپردازیم.

دستگاه های کپی آنالوگ از قدیمی ترین انواع آنها هستند که هنوز در بازار موجود می باشند. کپی های آنالوگ برای انعکاس تصویر از آینه ، لنز و کمک نور استفاده می کنند . البته قابل ذکر است که این دستگاه ها امروزه در حال منسوخ شدن هستند و خرید آنها مخصوصاً اگر دستگاه کپی استوک باشند به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. هرچند که قیمت پایین آنها تصور یک پیروزی بزرگ در خرید را برایتان به ارمغان می آورد اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که یک شکست تلخ را پشت سر گذاشته اید.

نقطه مقابل آنالوگ ها دستگاه های کپی دیجیتال هستند. این ماشین ها در واقع برای انجام چند کار ساخته می شوند که علاوه بر گرفتن کپی از اسناد شما می توانند فعالیت هایی همچون اسکن اسناد ، پرینت فایل های متنی کامپیوتری و فکس را انجام دهند. قیمت این ماشین ها به نسبت دستگاه های آنالوگ بالاتر است و همچنین بر خلاف آنها دارای ظرفیت کاغذ بیشتری بوده و کار را برای کاربران ساده تر می کنند.

ماشین های کپی از نظر رنگ مورد استفاده به دو دسته مونو ( تک رنگ) و رنگی تقسیم بندی می شوند. عامل رنگ یکی از فاکتور های تاثیر گذار در تفاوت  قیمت انواع دستگاه کپی  می باشد. دستگاه های مونو فقط از رنگ سیاه استفاده می کنند که در بین مردم به دستگاه کپی سیاه و سفید معروف هستند. این دستگاه ها برای اماکن دولتی و اداری که در آنها رنگ مدارک و اسناد خیلی اهمیتی ندارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در آن سو ماشین های کپی رنگی علاوه بر اینکه می توانند وظایف کپی سیاه و سفید را انجام دهند قابلیت گرفتن کپی رنگی از تمام اسناد و مدارک را دارند. این دستگاه ها مانند پرینتر ها دارای 4 یا بیشتر از 4 عدد کارتریج می باشند که رنگ های سیاه و سه رنگ اصلی در این کارتریج ها وجود دارند. واضح است که به علت قابلیت های بیشتر قیمت ماشین کپی رنگی باید از کپی سیاه و سفید بالاتر باشد.

به برخی از ماشین هایی که در بالا ذکر شد چند منظوره می گویند. همانطور که مشخص است دستگاه چند منظوره ماشینی است که می تواند چند کار را انجام دهد. بیشتر دستگاه های کپی رنگی  این روزها چند منظوره ساخته می شوند. آنها علاوه بر کپی ، فکس و اسکن قابلیت اتصال به شبکه را نیز دارند و از این طریق کاربران این دستگاه ها می توانند از طریق شبکه حتی از راه دور هم به چاپ فایل هایی که نیاز دارند بپردازند.

در نهایت پس از معرفی انواع ماشین های کپی و قابلیت های هر کدام می توان این نتیجه را گرفت که قیمت انواع دستگاه کپی بر اساس نوع و تعداد فعالیت هایی که می توانند انجام دهند متفاوت خواهد بود. البته فاکتور های دیگری مانند برند سازنده آن ماشین نیز در این زمینه موثر هستند. سرعت و تعداد کپی در واحد زمان ، کیفیت چاپ و دیگر موارد تخصصی تر نیز در این مورد بی تاثیر نیستند.

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری