فروشگاه کپی رنگی

« برای سال ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کردم و کمبودهای فراوانی تا سال 1935 وجود داشت ، اما از این دوره بود که کم کم کارها روی غلطک افتاده و بدهی ها تصفیه می شد . من شغل خودم را داشتم اما با این حال فکر می کردم سرعت انجام کارها رضایت بخش نیست . این موضوع که در اوایل زندگی مشترک و درآمد بخور و نمیرم چالش بزرگی پیش رویم قرار داده بود ، سبب شد تا با یک تیر دو نشان بزنم و به فکر اختراع دستگاهی بیافتم که هم برای خودم و هم برای بشریت مثمر ثمر باشد . »

این جملات بخشی از اظهار نظرات چستر فلوید کارلسون (Chester Floyd Carlson) مخترع دستگاه فتوکپی بود ، پسری از سیاتل واشنگتن که با اختراع خود پایه گذار پیشرفت عظیمی در صنعت چاپ و تکثیر اوراق شد . کارلستون به عنوان یک فیزیکدان ، مخترع و صاحب امتیاز چند نوآوری ، عمده شهرت خود را مرهون معرفی شیوه الکتروفتوگرافی یا همان جایگزینی کپی خشک با تر می باشد .

در روش ابداعی و وسیله اختراعی وی که در سال 1938 عرضه شد ، روش چاپ الکتروستاتیکی جرج کریستوف لیختنبرگ که قریب به 150 سال پیش از وی به وجود آمده بود دچار دگرگونی قابل توجهی شده و امکان چاپ تصاویر روی برگه های کاغذی با سرعت و دقت بالا به وجود آمده بود . استفاده از این روش که مقدمات تولید اولین دستگاه کپی خودکار تاریخ به نام زیراکس ۹۱۴ در دهه 60 میلادی را فراهم کرد ، عاملی بود تا انسان در طول این 6 دهه به انقلابی شگرف در صنعت چاپ به ویژه در کاربردهای اداری و خانگی رسیده و امروزه دستگاه فتوکپی به یکی از اجزای لاینفک محیط کار وی بدل شود .

دستگاه فتوکپی طرز کاری چند مرحله ای دارد اما چنانچه بخواهیم به زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی آن را شرح دهیم باید بگوییم که بار مثبت و منفی و حرکت آن ها روی یک استوانه فلزی (با روکش سلنیوم) می باشد که مقدمات این کار را فراهم می کند . در این راه ، برگه ای که قرار است از روی آن کپی شود داخل دستگاه قرار می گیرد . سطح فلزی زیر آن به پیل مثبت منبع تغذیه و سطح بیرونی به بار منفی وصل می باشد . پس از این مرحله قسمت های سفید برگه نور تابیده شده را از خود عبور داده اما قسمت های نوشته دار این کار را نمی کنند ، لذا در این مرحله قسمت هایی که حاوی اطلاعاتی رنگی هستند در زیر خود وجود بارهای منفی را حس می کنند . در مرحله بعدیست که تونر با تمایل به جذب بار منفی روی این سطح تزریق می شود . در نتیجه قسمت های نامرئی که تنها با بارهای الکتریکی تا کنون مشخص بودند ، اینک آماده قرار گرفتن روی برگه در کسوت نقاط رنگی می باشند . بدیهیست که در این مرحله قسمت های مورد نظر ما دارای بار مثبت و منفی به هم چسبیده بوده و بخش هایی که باید سفید بمانند خنثی هستند . در نهایت اینکه برگه کاغذی مد نظر ما با داشتن باری منفی روی قسمت های مذکور نشسته و تونری که شکل بارهای منفی صفحه فلزی را گرفته است ، به همان شکل به کاغذ منتقل می شوند . عملی که نهایتاً با خشک شدن به چاپ اثر مورد انتظارمان می انجامد .

دستگاه فتوکپی امروزی سخت افزاری همه کاره می باشد . این محصولات با قابلیت کپی کردن اوراق ، اخذ اسکن از آن ها ، پرینت داده های تصویری و همچنین فکس این مطالب می تواند حتی در حجمی کم و قرار گیری روی یک میز ، همه اموری که در یک مجموعه اداری مستلزم انجام شدن می باشند را محقق کند . در همین رابطه از مجموعه های خدماتی گرفته تا تولیدی ، دفاتر کوچک شرکت های تازه تاسیس گرفته تا مراکز آموزشی بزرگ ، سازمان هایی که اطلاعات مکتوب اربابان رجوع خود را طلب می کنند تا انتشاراتی های کوچکی که امور ساده و پیش پا افتاده مردم در این زمینه را انجام می دهند ، جملگی نیازمند داشتن چنین محصولاتی به فراخور حجم کار و تعدد کاربرانشان می باشند .

اگرچه داشتن محصولی دست اول با مدلی به روز رسانی شده مطلوب بسیاری از کاربران بالقوه دستگاه کپی می باشد ، اما قیمت نسبتاً بالای آن برای بسیاری از متقاضیان عاملی شده است تا این افراد به نقشه دوم خود یا ابتیاع فتوکپی دست دوم مانند بیزهاب یا کپی توشیبا استوک روی بیاورند . در همین رابطه اگرچه برای افرادی که با دنیای خرید و فروش ماشین های اداری کارکرده و استوک آشنایی ندارد این کار غیر منطقی یا اتلاف سرمایه به نظر می رسد ، اما متخصینی که در این کار دستی بر آتش دارند به خوبی می دانند ک این محصولات حتی با وجود سال ها کارکردن نیز می توانند به نحو احسن به نیاز های صاحب امتیاز خود پاسخ دهند ؛ این در حالیست که در مواردی این محصولات از درگاه مجموعه ای مانند کپی رنگی عبور می کنند ، بدین معنا که علاوه بر اطمینان از سلامت آن ها پیش از ورود به کشور ، می توان از تعمیر یا ارائه خدمات پس از فروش این محصولات نیز خاطر جمع بود .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری