فروشگاه کپی رنگی

 

پلاتر hp : می دانیم که در زبان انگلیسی " er" پسوند اسم سازیست که چنانچه به مصدر بدون "to"  بچسبد – یعنی فعل خام – آن را به فاعل یا کننده کار تبدیل می کند . در همین راستا که همینک ده ها نمونه از آن را در ذهن خود مرور می کنید ، به لغت "پلاتر" می رسیم ، محصولی که پس از ارائه شرحی در خصوص عمل پلات ، به ماهیت آن پی برده و نهایتاً در مورد یکی از سرشناس ترین زیر مجموعه های آن از خانواده hp یا همان پلاتر hp سخن خواهیم گفت .

با مراجعه با فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی ، به مفاهیمی همچون طرح ، نقشه ، رسم کردن و کشیدن بر می خوریم که در ازای معنای لغت Plot به ما ارائه می گردد . با توجه به این موضوع می توان معنای لغوی Plotter را نقشه کش یا رسام دانست که گاه با این مفاهیم نیز از آن یاد می شود . در همین رابطه پلاتر hp یا هر مارک دیگری در حقیقت محصولی می باشد که وظیفه درج تصاویر ، اطلاعات ، رنگ ها و طرح حای مختلف را بر روی کاغذ داشته و به دلیل اینکه خروجی آن از کیفیت بالایی برخوردار است ، توجه ویژه ای به آن می شود .

حال سوال که پیش می آید این است که این وظایف را عیناً  بیزهاب یا پرینتری معمولی نیز انجام می دهد ، پس چه دلیلی دارد محصولی با نامی دیگر ساخته و استفاده شود ؟ در پاسخ به این ابهام باید گفت که پلاتر ها دارای عرضی نسبتاً زیاد در قیاس با چاپگرهای معمولی - قریب به 1 متر - هستند ، در نتیجه خروجی آن ها می تواند در ابعاد یک بنر خودنمایی کند تا یک برگهA3  یا  A4.

ناگفته نماند که پلاتر ها دارای کیفیتی به مراتب بیشتر از دستگاه های چاپ بنر می باشند ، تفاوتی که به نظر منطقی هم می رسد چرا که در چاپ بنر هدف ما ثبت تصویری بر روی زمینه ای ضخیم است که قرار است در فضای باز و معرض باد و باران قرار گیرد و همچنین مخاطب آن از دور به آن بنگرد که همین عامل سبب می شود تا یک یا چند پیکسل کم یا بیشتر تاثیری در کیفیت کلی آن نگذارد . این در حالیست که در پلاتر ها ، اولاً به دلیل زمینه کاغذی – که در برابر عوامل نامساعد جوی مقاومت بسیار کمتری داشته – و رنگ آن که با جوهری آبی (حلّال آب ) تامین می شود و باعث پدید آمدن ماهیت ایندور یا داخلی آن شده و ثانیاً به دلیل نیاز به دقت و کیفیت بالای خروجی آن ها سبب شده است تا از این محصول علاوه بر نقشه کشی ، در گالری های هنری ، چاپ پوستر یا هر نگاره دیگری بر روی کاغذهایی با جنس های مختلف استفاده شود .

 

این محصولات که بیشتر آن ها را در حوزه فعالیتی شرکت های عمرانی ، قطعه سازان و طراحی های مهندسی دیده ایم ، با وجود اینکه کاربردهای متنوع تری دارند اما نزد این افراد شناخته شده تر می باشند . همانند سایر سخت افزارهای تولیدکننده تجهیزات چاپ ، تکثیر و سایر ماشین آلات اداری ، مجموعه hp در ساخت این محصولات نیز پیشگام بوده و توانسته است تا نام خود را به عنوان یکی از سردمداران این حوزه معرفی کند .

در همین رابطه محصولاتی مانند HP DesignJet T830 Multifunction Printer series ، HP DesignJet T1700 Printer series ، HP DesignJet Z9 ، HP DesignJet Z6 ، HP Designjet Z -3200 ، HP Designjet T-930 ، HP Designjet T-730 ، HP Designjet T-1530 ، HP Designjet T-2530 و ... به عنوان شاخص ترین مدل های پلاتر hp که گاه با نام Large format printers یا "چاپگرهای بزرگ قالب" نیز از آن ها یاد می شود ، با طراحی و تولید در ابعاد گوناگون ، همانند خط مشئی که این مجموعه در ساخت دستگاه های کپی خود داشت ، باعث شده است تا همه کاربران با هر سطح درآمد ، توقع و نیاز بتوانند نقشه هایی که در CAD یا سایر برنامه های نقشه کشی ترسیم کرده اند را از دنیای صفر و یکی خارج کرده و به اثری ملموس تبدیل کنند .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری