فروشگاه کپی رنگی

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص دستگاه کپی آکبند اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم اما پیش از آن پرداختن به وجه تسمیه لغت آکبند خالی از لطف نیست.  می دانیم که آکبند در زبان عامیانه مردم به کالایی گفته می‌شود که بسته بندی آن باز نشده و پس از تولید و ترخیص از کارخانه ، هیچ کاربری از آن استفاده نکرده است ، لذا با توجه به این تعریف ممکن است برخی از محصولات استوک که به دلایلی باز نشده اند هم بتوان آکبند در نظر

گرفت . در ماجرایی که شاید خیلی از شما آن را شنیده باشید ، در زمان های پیش از انقلاب اسلامی و در بنادر جنوبی ایران -  بندر آبادان - محصولاتی که وارد کشور می ‌شدند عموماً کالاهایی بریتانیایی بوده که که به صورت United Kingdom Band و به اختصار UK BAND نامگذاری ، بسته بندی و شناخته می شدند . حال اینکه کارگران فعال در این محیط به دلیل اینکه از یک سو تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته تا معنای این اختصار را بدانند و از سوی دیگر از مرغوبیت این محصولات وارداتی خبر داشتند ، واژه آکبند را به معنای جنس با کیفیت و نوع استفاده نشده آن می دانستند . در نهایت اینکه این واژه ها راه خود را در میان کلام عموم مردم ایران پیدا کرده و با وجود اینکه قریب به نیم قرن از پیدایش این اصطلاح می‌گذرد ، باز هم به کرّات شاهد استفاده از آن هستیم .

 

با توجه به این توضیحات دستگاه کپی آکبند دستگاهی است که پیش از این مورد استفاده قرار نگرفته و کاربری که آن را خریداری می‌کند ، در حقیقت اولین شخصیست که از آن کار می کشد . اینکه از وسیله ای – به ویژه سخت افزارهای دیجیتالی – به عنوان اولین مالک و صاحب امتیاز آن استفاده کنیم خوشایند است ، به همین دلیل افراد فراوانی در اطراف ما وجود دارند که روی محصولی کار کرده برای خرید حساس بوده و تمایل بسیاری دارند که به هر طریقی اولین مصرف‌کننده یک کالای نو باشند ؛ چرا که از یک سو از اینکه این وسیله پیش از آن ها دست چه کسانی بوده است اندکی وسواس اخلاقی داشته و از سوی دیگر نمی دانند که دارنده قبلی آن به چه طریقی از این محصول استفاده می کرده است . ناگفته نماند که این هراس ، همواره هم بی دلیل و سختگیرانه نیست ، چرا که ما به عنوان کاربری ثانویه نمی دانیم که فرد قبلی چگونه با این کالا کار می کرده ، آیا زیاد از آن استفاده کرده است ! از عمر قطعات داخلی آن چقدر مانده و آیا مبلغی که بابتش پرداخت می کنیم زیادتر از ارزش واقعی کالا نیست ؟!

 

 همین عوامل سبب شده اند تا دستگاه کپی آکبند به عنوان انتخاب اول بسیاری از متقاضیان کار با این وسیله منظور شده و لوازم التحریری هایی که به این وسیله نیاز دارند ، عکاسی هایی که بواسطه این محصول تصاویر مشتریان خود را چاپ می کنند ، انتشاراتی هایی که پایان نامه ، تحقیق یا جزوات دانشجویان و یا مدارک مراجعین خود را پرینت و تکثیر می نمایند ، چاپخانه هایی که به انتشار کتبی جیبی و کوچک دست می زنند ، مدارس و دانشگاه هایی که در پی چاپ سوالات امتحانی دانش آموز یا دانش جویان خود هستند و نهایتاً شرکت ها و اداراتی که به تکثیر اسناد و اوراق مختلفی نیازمندند ، دست به خرید دستگاه کپی آکبند بزنند .

ناگفته نماند که خرید دستگاه کپی آکبند به همان میزانی که خوشایند است ، مستلزم داشتن منابع مالی پرباری نیز می باشد ، در نتیجه چنانچه شخصیتی حقیقی و حقوقی توانایی خرید محصولی دست اول را نداشته باشد و از سوی دیگر نتواند نیاز خود به چنین وسیله را از بین ببرد ، به ناچار ملزم به خرید دستگاه کپی دست دوم می باشد .

لازم به ذکر است که زمانی که از دستگاه کپی یا  فتوکپی دست دوم و محصولی استوک صحبت می‌کنیم ( که البته در مجموع تفاوت هایی با یکدیگر دارند) ، در نظر بسیاری از مصرف کنندگان ، اینکه این محصول دست دوم است بدین معناست که به کلی مستهلک بوده و اگر خوب کار می کرد صاحبش آن را نمی فروخت ! در خصوص این ادعا باید گفت که همیشه چنین نیست و بسیاری از محصولات دست دوم به دلیل اینکه نیاز کاربر اولیه خود را برآورده نمی کرده ، کنار گذاشته شده اند ! به عنوان مثال وقتی فردی به اصطلاح «گوشی باز» با آمدن مدلی جدید از محصولات یک کمپانی خاص ، گوشی مدل پایین تر خود را می فروشد ، به این معنی نیست که دستگاه قدیمی تر نا کارآمد است ، بلکه این تمایل فرد به داشتن آخرین محصول این شرکت است که زمینه خروج تلفن قدیمی را فراهم آورده است .

از سویی دیگر ، بسیاری از متقاضیان خرید دستگاه کپی استوک به این نکته واقف نیستند که این دستگاه ممکن است تنها 4 یا 5 سال کار کرده باشد ، در صورتی که عمر مفیدش 15 سال است . چنین دستگاهی که تحت نظر شرکتی اروپایی کار کرده ، به موقع سرویس های لازم روی آن انجام پذیرفته و به نرمی با آن کار شده است ، بلاشک محصولی نیست که ما را درگیر هزینه های سنگین تعمیراتی در کوتاه مدت کند . در نتیجه کار با این دستگاه ها همانند دستگاه کپی آکبند می تواند مطلوب باشد ، دستگاه هایی که می توانید در مجموعه کپی رنگی نمونه های فراوانی از آن ها را بیابید .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری