فروشگاه کپی رنگی

ریسوگراف استوک از جمله وسایلی است که در  سال های اخیر در مجموعه های عرضه کننده دستگاه چاپگر و تجهیزات چاپ بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند .  ممکن است یک مصرف کننده علت قیمت پایین تر این دستگاه را مربوط به ایرادات موجود در آن نسبت به دستگاه نو بداند اما آیا واقعاً اینگونه است ؟ ریسوگراف استوک در واقع همان دستگاه است ولی با چند درجه افت کیفیت نسبت به نوع جدیدش که با قیمتی به مراتب پایین‌تر از آن عرضه می شود . این دستگاه در مقایسه با نوع دست دوم نیز از کیفیتی بالاتر برخوردار بوده و ایرادات موجود در آن ها را به همراه ندارد .

در حال حاضر در کشور ما به دلیل نوسانات قیمت ارز و افزایش روزانه قیمت کلیه محصولات وارداتی ،  برخی از مصرف کنندگان دیگر حاضر نخواهد شد تا هزینه خرید دستگاه نو را بپردازند (عدم توانایی در خرید دستگاه نو) و بیشتر سراغ نوع دسته دوم یا استوک آن می روند . بیشتر افراد هنگام خرید دستگاه دست دوم نگرانی هایی را همچون معیوب بودن قطعات داخلی دستگاه دارند ، در واقع می توان گفت که خرید یک دستگاه دسته دوم همچون خرید هندوانه در بسته برای آن ها می باشد . به همین منظور برخی از شرکت ها سعی کردند تا با وارد کردن دستگاه های استوک این نگرانی ها را برطرف کرده و در ضمن مصرف کنندگان را از پرداخت هزینه‌های گزاف به این منظور معاف کنند . شرکت های فعال در این زمینه این وسایل را از کشورهای اروپایی وارد کرده و آن ها را در داخل کشور به مشتریان خود عرضه می کنند ، ریسوگراف نیز از لیست تجهیزات وارداتی از این کشور ها جا نمانده از این طریق وارد کشور می شود .

قوانین موجود در کشور های اروپایی بر این اساس است که مصرف کننده تنها در مهلت قانونی مشخص برای استفاده از هر دستگاه حق استفاده از آن را دارد و بعد از آن در صورت استفاده از دستگاه باید نسخه ای جدید از آن جایگزین کند . چاپگرها در این کشورها به طور معمول بعد از ۵ سال براساس این قانون مستهلک شده و جهت بازیافت به شرکت سازنده سپرده می‌شوند . از آنجایی که این دستگاه ها هنوز قابل استفاده بوده و تنها برخی از قطعات آن ها آسیب دیده است ، برخی شرکت ها سعی می کنند با تعمیر اساسی و جایگزین کردن قطعات سالم و نو با نوع مستهلک آن ها دستگاه را دوباره در حالت آماده به کار قرار دهد . از آنجا که استفاده مجدد از آن ها در اتحادیه اروپا با محدودیت هایی روبرو است ، بنابراین این شرکت ها آن ها را به سایر کشورها که دارای قوانینی اینچنینی نیستند ارسال می کنند تا بتوانند از این طریق درآمد کسب کنند .

 شایان ذکر است که دستگاه استوک تنها به دلیل خارج شدن از مهلت زمانی مشخص در استفاده از آن ها یا وجود عیوب ظاهری کوچک در کشور های اروپایی مصرف نمی شوند و به هیچ وجه قابل مقایسه با نوع دست دوم خود نمی باشد ، ولی در عین حال با تمام این ویژگی‌ها با قیمتی به مراتب پایین تر از نوع جدید خود به فروش می رسند. همین امر باعث شده است تا افراد زیادی به خرید آن ها علاقه نشان دهند .

ریسوگراف ها  عملکردی شبیه به دستگاه چاپگر معمولی دارند ولی با این تفاوت که فرآیند چاپ را بسیار سریع تر و از لحاظ قیمتی به مراتب ارزان تر انجام می دهند . این دستگاه بیشتر در مجموعه هایی استفاده می شود که بخواهند چاپ اسناد یا مدارک را در تیراژهای بالا انجام دهند . البته ناگفته نماند که کیفیت طرح های چاپ شده توسط آن ها در مقایسه با دستگاه کپی معمولی یا کپی استوک کمی پایین تر است ، ولی این ایراد به هیچ وجه از مزیت‌های آن نخواهد کاست .

شما می توانید با خرید یک ریسوگراف استوک از مجموعه هایی مانند کپی رنگی - عرضه کننده  بهترین دستگاه کپی رنگی و مواد مصرفی کپی - تا حدود زیادی در هزینه های چاپ خود صرفه جویی کنید و در عین حال سرعت کار خود را نیز بالا ببرید . بعلاوه در بیشتر موارد برای آن ها گارانتی تعویض را نیز در نظر می گیرند تا خریدار با اطمینان بیشتری نسبت به تهیه آن ها اقدام کند .

 معایب ریسوگراف

 گرچه ریسوگراف چاپ را به صورت ارزان تر و در تعداد بالا انجام می دهد ولی آن ها هرگز مناسب چاپ های رنگی نخواند بود چرا که شما مجبور هستید برای ایجاد هر رنگ به صورت جداگانه سیلندر رنگ دستگاه را تعویض کنید ، این کار قطعاً زمانبر خواهد بود ، در واقع زمانی یک ریسوگراف صرفه جویی زیادی را به همراه دارد که تنها از یک رنگ و به طور معمول مشکی و برای چاپ سیاه و سفید از آن استفاده شود .

نگهداری از ریسوگراف استوک

خریداران این دستگاه باید دقت کنند تا با وسواس بیشتری از آن ها استفاده کنند  ، چرا که به هر حال آن ها چند سال مورد استفاده قرار گرفته اند ؛ در نتیجه نسبت دستگاه ریسوگراف نو به هر صورت کمی مستهلک هستند . بنابراین سعی کنید زمانی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید با قرار دادن روکش روی آن از دستگاه در مقابل گرد و غبار محافظت کنید . قبل از استفاده از دستگاه تیغه نگهدارنده مستر را به طور کامل با استفاده از الکل تمیز کنید . سیلندر رنگ را را از آن خارج نموده و سعی کنید آن را در شرایطی با دمای ۳۰ درجه نگهداری کنید .

از قرار دادن دستگاه در محل های پر رفت و آمد جلوگیری کنید چرا که ممکن است ، سبب وارد شدن ضربه به دستگاه شود . ریسوگراف وسیله الکتریکی می باشد بنابراین نسبت به رطوبت و آب بسیار حساس است و پاشیده شدن آب روی آن ممکن است باعث اتصالی در برق و سوختن دستگاه شود ، بنابراین آن ها را در مجاورت با رطوبت و یا احتمال پاشیده شدن آب روی آن ها قرار ندهید . دیده شده است که بسیاری از خدمات چاپ این دستگاه ها را درمقابل دریچه کولر آبی قرار می دهند تا در حین کار خنک باشد ، غافل از اینکه قطره کوچکی از آب می‌تواند به راحتی دستگاه آن ها را از بین ببرد ، بنابراین سعی کنید اگر هم از کولر های آبی در محل کار خود استفاده می کنید ، ریسوگراف را در تماس غیر مستقیم با جریان های خنک کولر قرار دهید .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری