فروشگاه کپی رنگی

 

تونر فابریک 452 در دستگاه چند منظوره شرکت کونیکا استفاده می شود ، مصرف کنندگان باید دقت کنند تا تنها نوع فابریک این محصول را برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و پایین آمدن کیفیت چاپ انتخاب کنند .

در میان دستگاه های چند منظوره برای چاپ می توان به کونیکا مینولتا Bizhub C452 اشاره کرد . این دستگاه مانند سایر کپی های چند منظوره از ترکیب چند دستگاه همچون کپی استوک ، پرینتر ، اسکنر و فکس ساخته شده تا بتواند جایگزین مناسبی برای خرید چند دستگاه مختلف باشد و در عین حال نیازهای گوناگون چاپی را به صورت یک جا و در کمترین زمان ممکن برطرف کند . با این دستگاه شما می توانید برگه ها در سایز های A3/A4/A5/A6 را به صورت سیاه و سفید و رنگی کپی یا اسکن کنید .

تونر چیست :

اگر به دستگاه کپی یا پرینتر خود دقت کرده باشید جدا از چند قطعه ظاهری ، پی به وجود قطعه ای خواهید برد که بدون آن هیچ کدام از این دستگاه ها کار نخواهند کرد که نام آن کارتریج می باشد . کارتریج ها برای این که بتوانند عملیات چاپ روی برگه ها را انجام دهند نیازمند تونر رنگ هستند ، در واقع کارتریج ها محفظه ای برای نگهداری تونر هستند . تونر ها در واقع پودر های خاصی هستند که برای چاپ توسط دستگاه های لیزری ساخته شده اند . این مواد درون محفظه کارتریج ریخته می شوند تا بتوان فرآیند چاپ را انجام داد . این پودر ها هر چقدر کوچکتر باشند کیفیت چاپ بهتری را ایجاد می کنند ، به همین منظور کارخانه های سازنده اندازه آن ها را از حدود 16 میکرون به 8 میکرون رسانده اند . موادی همچون پلی استر ، رزین ، اکسید آهن ، پودر کربن و پلیمرهای خاص در تولید تونر ها بکار می روند ولی پودر کربن بیشترین میزان استفاده را در بین آن ها دارد .

 

تونر در دستگاه چاپ :

تمام دستگاه های چاپ کوچک و خانگی به یک تونر مشکی برای چاپ مجهز هستند ، چون تنها از یک رنگ (مشکی) برای  چاپ  استفاده می کنند ، ولی در نوع پرینتر یا  فتوکپی دست دوم رنگی و حتی در دستگاه های چند منظوره چاپ از چند تونر مختلف استفاده می کنند . بیزهاب 452 نیز این تونر ها را در قلب سیستم خود جای داده است  . این دستگاه چاپ لیزری برای این که بتواند تمای رنگ ها را هنگام چاپ روی برگه منتقل کند به 4 تونر نیاز دارد . تونر مشکی ، زرد ، قرمز  و آبی .  در واقع سه رنگ زرد و قرمز و آبی رنگ های اصلی هستند که دستگاه با ترکیب آن ها سایر رنگ ها را می سازد و از تونر مشکی هم تنها برای چاپ رنگ سیاه روی برگه ها استفاده می شود . تونر فابریک 452 در هر رنگ یک ظرفیت مشخص شده برای چاپ را دارد . تونر مشکی قابلیت چاپ 45.000 برگ و تونر های زرد و آبی و قرمز هر کدام 30.000 برگ را می توانند چاپ کنند . در تونر فابریک 452 وزن تونر های رنگی هر کدام 510 گرم و وزن تونر مشکی 869 گرم  به همراه کارتریج است .  تونر مشکی این دستگاه به شیوه ای سازگار با محیط زیست ساخته شده است تا میزان انتشار گاز کربن دی اکسید را تا 40% کاهش دهد و همچنین مصرف کم تونر باعث شده تا بتوان 45000 برگه را با آن چاپ کرد .

 

محل تولید تونر فابریک 452 :

تونر های فابریک 452 توسط شرکت  Epcoدر ژاپن تولید می شوند . این شرکت آن ها را در بسته بندی های 230 گرمی تهیه کرده و با نام و نشان مخصوص خود به صورت تک رنگ و یا در قالب مجموعه ای کامل برای مشتریان خود عرضه می کند .

برای شناخت نوع فابریک این تونر ها از نوع تقلبی باید به نشان شرکت Epco روی محصولات دقت کنید . درضمن این شرکت روی محصولات خود مشخص می کند که این کالا برای کدام شرکت و کدام نوع از دستگاه ها ساخته شده است . در بیشتر موارد تونر ساخته شده قابلیت استفاده برای چندین دستگاه مختلف را در خود دارا است . برای مثال در تونر فابریک 452 درج شده که این محصول قابلیت استفاده روی دستگاه های 350  C ، 351  C ، 450 C ، 451 C ، 452  C، 550 C ، 552  C ، 650 C ، 652 C و 654  C را نیز دارا است . در روی هر محصول مربعی رنگی وجود دارد که مشخص کننده رنگ تونر موجود در آن می باشد .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری