فروشگاه کپی رنگی

یکی از اصول بدیهی در خرید و فروش محصولات تخصصی یک حرفه این است که به دلیل عدم ارتباط عامه مردم با آن ، تغییرات قیمت این محصول خیلی به چشم نیامده و در برابر سایر نیازمندی آنان مهم نمی باشد .

به عنوان مثال در اثر نوسانات اخیر بازار ارز که به گران شدن محصولاتی خارجی – به ویژه آنهایی که مشابه داخلی ندارند – انجامید ، تغییر قیمت دستگاه کپی سیاه و سفید در قیاس

با محصولی مانند گوشی تلفن همراه ، تلوزیون و صدها کالای دیگری که فقدان آن ها در زندگی انسان عصر حاضر حس می شود نا پیداست .

این در حالیست که در مشاغلی که استفاده از ماشین آلات اداری در آن ها اجتناب ناپذیر است ، مشاغلی مانند انتشارات یک اداره ، دانشگاه یا مدرسه ، لوازم التحریری ها ، عکاسی ها ، بیشتر ادارات دولتی و ده ها نوع شرکت تجاری و صنعتی دیگر این تغییرات به وضوح دیده شده و در صورت لزوم تعمیر دستگاه ، تعویض قطعات یا جایگزینی آن با محصولی جدیدتر توسط این اشخاص ، تغییر قیمت های مذکور به شدت خودنمایی می کنند . همین عوامل سببی شده اند تا ارائه قیمت دستگاه کپی سیاه و سفید امری دشوار بوده و نتوان بهایی دقیق برای آن بیان کرد . با این حال این تفاوت قیمت ها از کاهش ارزش ریال سرچشمه می گیرد و نه افزایش قیمت دلار ، به عبارتی دیگر محصولات خارجی همان قیمتی را دارند که ماه یا سال پیش داشته اند ، اما اینکه برای خرید آن ها ملزم به پرداخت هزینه ای سه الی چهار برابری هستیم به دلیل افت ارزش وجه رایج کشورمان است .

با صرف نظر از ادامه این موضوع ، به سایت آمازون به عنوان فروشگاهی اینترنتی سر زدیم تا به قیمت دستگاه کپی سیاه و سفید در بازار جهانی نگاهی بیاندازیم . در همین رابطه ، یکی از محصولاتی که با آن بر می خوریم کپی سیاه و سفید Brother Compact Monochrome HLL2390DW می باشد . این محصول که علاوه بر کپی دو طرفه ، قابلیت اسکن مدارک و چاپ بی سیم را نیز دارد ، از 150 دلار به 108 دلار رسیده است ، در نتیجه اگر با قیمت اولیه آن ماه ها پیش (با فرض دلار 4.000 تومان) قصد خرید این محصول را داشتیم در حدود 600.000 تومان هزینه می کردیم ، این در حالیست که با احتساب تخفیف امروز آن و با فرض دلار 15.000 تومان در حال حاضر قیمت این محصول 1.620.000 تومان می باشد ، یعنی در حدود 1 میلیون تومان گرانتر از گذشته . در انتها لازم به یادآوریست که همین اختلاف قیمت ها و سنگین بودن هزینه ابتیاع محصولی نو سبب شده است تا افراد زیادی به خرید کپی استوک و فتوکپی دست دوم روی آورند .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری