فروشگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی ، دستگاه کپی ، کپی رنگی ، راهنمای خرید دستگاه کپی رنگی

 در ذیل به نکاتی می پردازیم که در زمان خرید دستگاه کپی می بایست در نظر گرفته شود و این موارد شامل راهنمایی هایی است که در زمان خرید دستگاه کپی رنگی ، جزئیات بیشتری را برای خریدار نمایان می نماید .

1) دستگاه های همه کاره :

نام دیگر این دستگاه ها All in One می باشد به عبارتی دیگر یک دستگاه وجود دارد که شامل تمام موارد و عملکردهای لازم می گردد به گونه ای که یک دستگاه علاوه بر ویژگی چاپ و یا کپی می تواند شامل قسمت اسکن مطالب و یا فکس نیز باشد به این دستگاه ها که در داخل یک دستگاه تمام ویژگی های فکس و اسکن و ... وجود داشته باشد دستگاه های چند کاره و یا همه کاره گفته می شود . از جمله مزایای این دستگاه ها اشغال نکردن فضا توسط این ابزار ها می باشد به گونه ای که با استفاده از این دستگاه ها به جای اشغال کردن چندین فضا در منزل و یا محل کار می توان به راحتی تنها بخش کوچکی را اشغال نمود و به علت تجمیع دستگاه ها در یک دستگاه فضای کمتری توسط یک دستگاه اشغال می گردد . و از جمله مزیت دیگر این دستگاه ها می توان به هزینه ی بسیار اندک آن اشاره نمود ، اینگونه دستگاه ها به علت چند کاره بودن آنها دارای هزینه ی بسیار اندکی می باشند . و از جمله بزرگترین معایب آن می توان به کیفیت پایین اینگونه دستگاه ها اشاره نمود ، به علت تجمیع این دستگاه ها و دارا بودن امکانات متفاوت آنها ، اینگونه دستگاه ها دارای کیفیت یکسانی در تمام تجهیزات آنها نمی باشد .

2) دستگاه های چاپ عکس :

در صورتی که تمایل دارید تمام تصاویر شخصی خود را خودتان به تنهایی چاپ نمایید و به چاپخانه ها برای چاپ تحویل ندهید ، با استفاده از این دستگاه ها می توانید به راحتی تمام تصاویر خود را چاپ نمایید . با استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توانید از تصاویر خود کپی رنگی را تهیه نمایید و لازم به ذکر است که استفاده از از این دستگاه ها در صورتی که تصویر رنگی باشد به طبع آن تصویر به صورت رنگی در خروجی چاپ می شود و در صورتی که تصویر مورد نظر شما سیاه و سفید باشد تصویر مورد نظر شما نیز سیاه و سفید خواهد شد . از جمله مواردی که در اینجا بسیار حئض اهمیت می باشد میزان هزینه ی چاپ نهایی با استفاده از این دستگاه ها در مقابل دستگاه کپی رنگی می باشد ، به علت استفاده از برگه های مخصوص و نیز کارتریج این دستگاه ها چاپ با آنها خیلی مقرون به صرفه نیست .

3) هزینه مواد مصرفی در دستگاه کپی رنگی :

مواد مصرفی مبحث مهمی است که می بایست هر کدام از مشتریان فروشگاه کپی رنگی به وضوح آن را بدانند و پس از علم کامل از مواد مصرفی کپی استوک و فتوکپی دست دوم مورد نظر خود را انتخاب نمایند . مواد مصرفی ، موادی است که می بایست در طی هر بازه ی زمانی ان را تعویض نمایید  ،موادی نظیر کارتریج از این گونه مواد به شمار می آیند . دستگاه های جوهر افشان پس از چاپ حدودا" 100 تا 200 برگه نیازمند تعویض کارتریج می باشند که هزینه ی تعویض و خرید مجدد آن معادل خرید یک دستگاه جدید می باشد ، در واقع این سیاستی است که برخی شرکت ها مخصوصا" شرکت هایی که در زمینه ی دستگاه های جوهر افشان فعالیت می نمایند و اینگونه دستگاه ها را تولید می نمایند، دارند و بدینگونه که مشتری در ابتدا بدون توجه به مواد مصرفی دستگاه مورد نظر خود را خریداری می نماید و پس از استفاده در کوتاه ترین زمان ممکن ، موعد تعویض قطعات مصرفی می گردد و در آن زمان می بایست هزینه ای معادل خرید یک دستگاه کپی رنگی را پرداخت نماید . اینگونه شرکت های تولید کننده بیشتر سود خود را از فروش مواد مصرفی به دست می آورند تا فروش دستگاه های خود . به عنوان مثال در دستگاه های جوهر افشان HP در ازای تعویض هر بار کارتریج می بایست هد آن نیز تعویض گردد که در این صورت هزینه ی آن بسیار گران می شود .

بهترین مارک دستگاه کپی ، بهترین مارک کپی ، فتوکپی دست دوم  ،  بهترین برند دستگاه کپی ، بهترین برند کپی ، کپی استوک

بهترین مارک و یا برند برای دستگاه کپی به میزان تکثیر و هزینه ای که برای خرید آن دستگاه در نظر گرفته می شود بستگی دارد . بنابراین در نظر گرفتن فاکتورهایی برای انتخاب بهترین مارک دستگاه کپی الزامی می باشد با این حال در صورتی که نیازمند تکثیر به میزان انبوه و با حجم بالا باشید ما به شما برند کونیکا مینولتا را پیشنهاد می دهیم و نیز قابل ذکر است که احتمال گیر کردن کاغذ در دستگاه اصلا" وجود ندارد .

دستگاه کپی رنگی ، کپی استوک

در جامعه ی امروزی با توجه به پیشرفت تکنولوژی احساس نیاز به دستگاه های مکانیزه و مدرن بیش از پیش حس می شود در این حال به علت استفاده ی گسترده از وسایل نوشتاری و حجم انبوه اطلاعات وجود دستگاه کپی رنگی بیشتر حس می شود . دستگاه های کپی در جایگاه های مختلف به منظور تسهیل در عملیات اداری ، بانکی و ... استفاده می شود . انواع دستگاه های کپی شامل دستگاه کپی سیاه و سفید ، دستگاه کپی رنگی متناسب با موقعیت مکانی و نوع استفاده مورد کاربرد قرار می گیرد از دستگاه کپی سیاه و سفید بیشتر در موقعیت هایی استفاده می شود که نیازی به استفاده از گرافیک ها و جلوه های هنری خاص و ویژه چندان حس نمی شود و از دستگاه های کپی سیاه و سفید بیشتر جهت تکثیر های متوالی در نظر گرفته می شود و این در حالی است که در زمان نیازمندی به جلوه های گرافیکی و تکثیر با ترکیب رنگ های متفاوت نیازمند چاپ با دستگاه کپی رنگی الزامی می شود .

 

معیارهایی در زمان خرید دستگاه کپی رنگی و فتوکپی دست دوم می بایست لحاظ گردد از جمله این معیار ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

1) تعداد حجمی که در روز نیاز است تا با دستگاه کپی گرفته شود  2) میزان کیفیت مورد نیاز برای چاپ 3) زمان مورد نیاز برای چاپ و تکثیر 4)  نوع سیستمی که کپی گرفته می شود که دستگاه کپی رنگی به صورت دیجیتالی می تواند تکثیر نماید که در این صورت از یک صفحه جهت اخذ خروجی های لازم می توان استفاده نمود . 5) میزان وضوحیت مورد نیاز در هنگام اخذ کپی نیز مبحث مهمی می باشد که می بایست مورد بررسی قرار گیرد ، میزان وضوحیت دستگاه کپی رنگی با واحد DPI بیان می شود که نمایان گر میزان وضوحیت دستگاه برای چاپ و تکثیر می باشد میزان DPI علاوه بر پرینتر در اسکنر و یا در دستگاه کپی نیز مورد بررسی قرار می گیرد  . 6) زمان خروجی اولین کپی در سیستم های مختلف متفاوت می باشد به عنوان مثال در دستگاه کپی رنگی شارپ ، تمام مدل های آن دارای یک زمان مناسب جهت تهیه ی اولین خروجی می باشند ( در مدل MX4500 دارای زمان 4 ثانیه جهت تهیه ی اولین خروجی می باشد ) . 7) میزان Zoom شدن : Zoom سبب افزایش دید با جزئیات تمام می گردد در حالی که کیفیت آن دارای کمترین افت کیفی باشد ، در صورتی که یک دستگاه دارای بیشترین درصد Zoom شوندگی باشد در این حالت این دستگاه می تواند می تواند در مشاهده ی تصویر با بیشترین بزرگ شوندگی تمام کیفیت تصویر حفظ گردد به عنوان مثال تصویری با دارا بودن میزان Zoom 25%-400% می تواند حداقل به میزان 25% تصویر را کوچک نماید و حداکثر به میزان 400% تصویر را بزرگ نماید .

 

برخی اصطلاحات در هنگام خرید دستگاه کپی رنگی مطرح می شود و مشتری می بایست پیش از خرید با این اصطلاحات فنی آشنا باشد در ذیل به برخی از این اصطلاحات می پردازیم :

1) جوهر افشان : مبحث جوهر در دستگاه بسیار مورد بررسی قرار می گیرد اینکه نحوه چاپ با استفاده از روش جوهر افشان باشد یا لیزری دو نوع روش چاپی می باشد که بسیار حائض اهمیت می باشد ، در نوع جوهر افشان همانطور که از نام آن پیداست جوهر چه جوهر رنگی و یا سیاه و سفید با شدت پرتاب می شود ( و میزان آن بسته به میزان رنگ موجود در طرح مورد نظر می باشد ) و پس از آن برگه ای که جوهر بر روی آن قرار گرفته به سرعت خشک می شود و در مبحث دستگاه کپی رنگی ذکر این نکته بسیار حائض اهمیت می باشد که کیفیت چاپ با نوع چاپ جوهر افشان بسیار پایین تر از نوع لیزری آن می باشد .

 

2) لیزری : نوع چاپ با استفاده از لیزر نوع دیگری از چاپ می باشد که در این روش با استفاده از لیزر و گرم کردن تونر که یک نوع رنگ به صورت پودری می باشد با حرارت رنگ ها بر روی برگه قرار می گیرد ، این روش چاپ با دقت بسیار بالا اقدام به چاپ می نماید و بیشترین کیفیت و دقت چاپ را از اینگونه دستگاه ها می توان انتظار داشت .

 

 

دستگاه کپی رنگی 

 

پیش از پرداختن به دستگاه کپی رنگی می بایست با دستگاه کپی آشنا شوید ، دستگاه کپی دستگاهی است که عمل کپی برداری و یا رونوشت از یک کاغذ که گاه با محتویات متون و یا گاه با محتویات تصاویر و یا هر دو می تواند باشد ، عملی که طی کپی برداری صورت می پذیرد می تواند با هزینه ی بسیار بسیار اندک در مقابل ابزار ها و یا وسایل کپی برداری به شمار رود ، دستگاه های کپی می توانند از فناوری زیراکس استفاده نمایند و پس از آن با استفاده از گرما کاغذ کپی شده رطوبت جوهر کپی خود را از دست می دهد و در کنار فناوری زیراکس فناوری دیگری به نام کارتریج وجود دارد ، فناوری زیراکس در سال 1959 معرفه گردید .

 

تاریخچه دستگاه کپی :

اولین دستگاه کپی در سال 1779 توسط جیمز وات تولید گردید و سیستم این دستگاه کپی به صورت انتقال جوهر به صورت فیزیکی صورت می گرفت ، دستگاه کپی وی در ادارات و سازمان ها در طی یک قرن مورد استفاده قرار گرفت و به موفقیت ها فراوانی دست یافت .

 

پس از آن در سال 1937 یک فیزیکدان بلغاری به نام جورجی ناد جاکوف پی برد که هنگام قرار گیری در میدان الکتریکی و در صورتی که در معرض نور قرار گرفته باشید بعضی از دی الکتریک ها قطبیت الکتریکی دائم پیدا خواهند نمود .

 

پیش از پرداختن به کپی استوک می بایست با تاریخچه ی پیدایش دستگاه کپی آشنا شوید که در این قسمت به آن پرداخته می شود . حال وقت آن رسیده تا به سوال زیر پاسخ داده شود .

 

اولین دستگاه کپی در چه سالی و توسط چه کسی اختراع گردید :

اولین دستگاه کپی الکتروفتوگرافی نام داشت که در سال 1938 توسط شخصی به نام چستر کارلسون ابداع گردید . در این نوع کپی که پیش از دستگاه کپی رنگی ابداع گردیده بودند ، شیوه ی کپی خشک گفته می شد که در این روش از کپی برداری از هیچ یک از مایع های شیمیایی استفاده نمی شد . و این در حالی بود که پیش از کارلسون شخص دیگری به نام جرج کریستوف لیختنبرگ در سال 1778 چاپ به روش الکترواستاتیک را ابداع نمود و پس از ان کارلسون روش چاپ الکترواستاتیک را با تصویر در هم آمیخت در این روش که روش اول کارلسون برای چاپ اطلاعات بود زیاد مورد استقبال قرار نگرفت و از جمله علت های آن می توان به زمانبر بودن و طولانی بودن مراحل اشاره نمود در این روش می بایست مراحل کپی رداری به صورت دستی و با برگه های مسطح انجام می شد ، پس از 18 سال که عملیات کپی برداری بدین صورت انجام می شد تحول عظیمی در روش کپی برداری آغاز شد که به جای استفاده از برگه های مسطح می توان از استوانه های فلزی که از سلنیون پوشیده شده استفاده نمود که در این روش عملیات کپی برداری به صورت کاملا" خودکار انجام می شد و این روند تکامل که البته پیش از پیدایش دستگاه کپی رنگی بود ادامه یافت تا آنکه در سال 1960 اولیت دستگاه کپی که به صورت کاملا" خودکار کار می کرد به نام زیراکس تولید گردید که این دستگاه توسط شرکتی به نام هالویید زیراکس تولید گردید.

 

کپی رنگی با دارا بودن سابقه در سال های متمادی مفتخر در زمینه ی فروش و واردات بهترین دستگاه های کپی رنگی با برندهای معتبر جهان می باشد ، کپی رنگی در طی این سال ها توانسته در بازار رقابتی موجود موفق به فروش بیشترین محصولات و ارائه ی بهترین خدمات پس از فروش می باشد  :

1) دستگاه کپی رنگی شارپ (Sharp)

 

2) کونیکا مینولتا ( Konica Minolta)

 

3) ریکو (Rocoh)

 

4) توشیبا (Toshiba)

 

5) ریسوگراف

 

 در واقع خرید از فروشگاه ها و مراکز خریدی که خود وارد کننده ی محصول باشند علاوه بر پرداخت هزینه ی کمتر می توانند در هنگام خرید گارانتی های معتبری را در ازاء خرید محصولات خود به همراه داشته باشند ، و نیز می توانند خدمات پس از فروش معتبر و با کیفیتی را به همراه داشته باشند ، خدمات پس از فروشی که کپی رنگی در ازاء فروش محصولات خود در اختیار مشتریان خود قرار می دهد عبارتند از :

 

1) ارائه  انواع درایور های دستگاه های خریداری شده

 

2) ارائه انواع مواد مصرفی خریداری شده

 

3) ارائه انواع قطعات فتوکپی دست دوم ، دستگاه کپی رنگی و یا سیاه و سفید خریداری شده

 

 در ذیل به انواع برندهای دستگاه کپی رنگی موجود در بازار اشاره می نماییم :

1) دستگاه کپی ریکو :

 

 این دستگاه کپی مناسب برای دفاتر و محیط های اداری می باشد و از جمله موارد استفاده آن در اینگونه محیط ها قیمت ارزان آن می باشد قطعات این دستگاه به فراوانی به چشم می خورد ، سرعت این دستگاه بسیار بالا و مناسب محیط های اداری می باشد . لازم به ذکر است که این دستگاه از جمله دستگاه های سیاه و سفید می باشد .

 

2) دستگاه کپی شارپ :

 

 مکان هایی که حجم کاری آنها نسبتا" بالا می باشد می توانند از این دستگاه ها جهت انجام امور اداری خود استفاده نمایند ، این دستگاه داری دو نوع دستگاه کپی رنگی و دستگاه کپی سیاه و سفید می باشد ، دستگاه کپی شارپ به علت نداشتن مواد مصرفی خیلی مورد استقبال عموم واقع نگردید .

 

3) دستگاه کپی کانن :

 

این دستگاه به دلیل دارا بودن قطعات مصرفی گران تنها مشتریان خاص خود را دارا می باشد . سرعت کپی این دستگاه بسیار بالا می باشد و برای مکان هایی که نیازمند کپی برداری با حجم بالا و با سرعت بالا می باشد مناسب است .

 

4) دستگاه کپی کونیکا مینولتا :

 

این دستگاه به دلیل دارا بودن قطعات مصرفی زیاد و نیز سرعت بالای آن بسیار مورد استقبال افراد و مکان های مختلف قرار گرفته است این دستگاه در دو نوع دستگاه کپی رنگی و دستگاه کپی سیاه و سفید مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که نیازمند کپی در تیراژ بالا وجود داشته باشد استفاده از نوع سیاه و سفید آن خیلی مقرون به صرفه نیست .

 

5) دستگاه کپی توشیبا :

 

 این دستگاه به علت سرعت متوسطی که دارا می باشد بیشتر در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد و از جمله عدم استفاده از آن در مراکز عمومی کمبود قطعات و مواد مصرفی آن می باشد . نیز لازم به ذکر است که تعمیر کارهای این دستگاه بسیار کم می باشد .

دستگاه فتوکپی دست دوم ، کپی استوک ، ویژگی های دستگاه کپی رنگی

 

دستگاه کپی رنگی نیز همانند سایر دستگاه ها دارای ویژگی ها و امتیازاتی می باشد که می تواند یک دستگاه را نسبت به دیگری متمایز قرار دهد بنابراین می بایست مواردی در نظر گرفته شود تا بتوان یک دستگاه کپی رنگی با کیفیت و کارا ، تهیه نمود که بتواند جوابگوی تمام نیازمندی ها باشد. از آنجایی که از دستگاه کپی رنگی در مواردی که نیازمند تکثیر با وضوح تصویر و با ترکیب رنگ های متفاوت هستیم بنابراین می بایست دستگاهی انتخاب گردد که علاوه بر داشتن این ویژگی از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد ، بنابراین ویژگی هایی که یک دستگاه کپی رنگی می تواند دارا باشد به شرح ذیل می باشد :

 

1) دارا بودن قیمت منطقی و متعارف در مقابل کیفیت بالا

2) دارا بودن وضوحیت تصاویر در بالا ترین حد ممکن ( و از جمله علت های آن می توان به نیازمندی کاربرد چندین رنگ در تکثیر اشاره نمود)

3) دارا بودن بیشترین تعداد رنگ ها در تکثیر

4)سرعت در تکثیر از جمله مواردی می باشد که می بایست یک دستگاه کپی رنگی بنابر کیفیت و ویژگی هایی که دارد به نسبت معقولی دارای سرعت متناسبی باشد . هر دستگاه کپی رنگی با هر برندی که باشد (شارپ ، توشیبا ، ریکو ، کونیکا مینولتا ، ریسوگراف ) دارای یک سرعت کپی با واحد ثانیه می باشد بنابراین یک دستگاه کپی با دارا بودن سرعت 2 ثانیه ، دستگاهی است که تنها 2 ثانیه طول می کشد تا عمل تکثیر را انجام دهد .

5) تعداد پورت های موجود در دستگاه بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین دستگاه کپی رنگی هر چه دارای تعداد پورت USB , ... بیشتری باشد دارای کاربردهای بیشتری و امکانات بیشتری می باشد .

6) امکانات جانبی دستگاه کپی رنگی نیز بسیار مورد اهمیت واقع می شود برخی دستگاه های با داشتن بیشترین Option ها در زمره بهترین دستگاه های کپی محسوب می گردند .

بهینه سازی سایت

  طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط سئویاب و سئو سایت

خدمات حسابداری